Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Thomas May: „Łąka szaleństwa“

„Łąka szaleństwa” to polowy eksperyment badający wpływ opery Ryszarda Wagnera „Śpiewacy norymberscy” na niemiecką trawę łąkową (lolium perenne). Ziemia w przeprowadzanym doświadczeniu została obsiana trawą, która wzrasta nieprzerwanie przy dźwiękach opery Wagnera. Idea „totalnego dzieła sztuki” niemieckiego kompozytora, która przyświeca projektowi, zakłada, że sztuka rekompensuje człowiekowi wyobcowanie z natury. Jednocześnie badaniu poddany jest wpływ odtwarzanej muzyki na intensywność i kierunek wzrostu trawy, a także na jakość jej źdźbeł.

 

Thomas May, urodzony w 1971 roku, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze w klasie prof. Reutera; studia podyplomowe na tejże akademii na Wydziale: Sztuka w Przestrzeni Publicznej u prof. J. P. Hölzinger. Pomysłodawca projektu „Źdźbło trawy”, zrealizowanego w 10 krajach Europy i Azji, także w Krakowie, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (2005). Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech oraz poza ich granicami. (www.grasshalminstitut.de)

Lokalizacja

Plac Wolnica