Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Pirko Julia Schröder: „Niebo nad Gostenhof“

Instalacja wideo przedstawia obraz nieba nad norymberska dzielnicą Gostenhof w czasie zmierzchu, który zostanie wyświetlony na szklanym suficie znajdującym się w jednej z sal restauracji Nolio. Dzięki tej projekcji, dopasowanej do powierzchni wyświetlania, klienci restauracji spoglądając w górę będą mogli zobaczyć fragment Norymbergi i mieć złudzenie, że znajdują się w innym miejscu.

 

Pirko Julia Schröder urodziła się w 1970 roku w miejscowości Furestenfeldbruck. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze i Wyższej Szkole Projektowania w Karlsruhe. W latach 2001-204 wykładała projektowanie w Wyższej Szkole Georga-Simona Ohma. Od 2004 roku pracuje w Pedagogicznym Centrum Kultury i Sztuki przy norymberskich muzeach. Brała udział w projektach artystyczno-badawczych norymberskiej grupy „LeoPART” działającej w dzielnicy St. Leonard, a od 2011 roku należy do grupy artystów „Der Kreis”. Mieszka w Norymberdze.

Lokalizacja

Restauracja Nolio, ul. Krakowska 27