Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Grupa naN – Alicja Panasiewicz/Adam Panasiewicz: „Dwa Domy“

Instalacja interaktywna składająca się z czujników ruchu oraz „laterna magica” –graficznych obiektów przestrzennych, które poprzez podświetlenie reflektorem rzucają ostry cień na ścianę. Poruszający się widz uruchamia czujnikiem ruchu źródło światła i widzi jakby własny cień, okazuje się jednak, że jest to złudzenie: cienie to sylwety z fresku wawelskiego Tabula Cebetis Hansa Dürera, młodszego brata Albrechta. Hans Dürer przyjechał do Krakowa w 1529 roku jako malarz nadworny króla Zygmunta I. Jest autorem dekoracyjnego fryzu w Izbie Poselskiej zamku królewskiego na Wawelu będącego ilustracją dzieła greckiego moralisty Kebesa Tabula Cebetis. Przedstawia ono historię ludzkiego życia, do jakiego aspirowały humanistyczne środowiska ówczesnego Krakowa.

 

Grupa naN powstała w roku 2015 na bazie doświadczeń wynikających ze współpracy i działalności artystycznej Alicji i Adama Panasiewiczów. Duet artystyczny zajmuje się głównie realizacjami artystycznymi wykorzystującymi język nowych mediów, który daje dużą swobodę kreacyjną oraz interpretacyjną projektów intermedialnych. Grupa zaprasza do współpracy informatyków, którzy wzbogacają charakter przekazu tworzonych wypowiedzi artystycznych o formy interaktywne projektowane specjalnie dla konkretnego projektu.

Lokalizacja

Ogród restauracji Nolio, ul. Krakowska 27

kulturreferat
vitrina