Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Regina Pemsl: „Do czego przywiązane jest moje serce?“

Stawiając pytania zawsze chcemy nawiązać dialog: rozmowę z samym sobą lub z jakimś partnerem. Budujemy most oparty na dwóch łączących go biegunach. Nie bez przyczyny zakochani na całym świecie wybierają to właśnie miejsce, aby przypieczętować swoją miłość symboliczną kłódką. Instalacja to próba nawiązania dialogu za pomocą umieszczonych na mostach w obu miastach pytań. Na dwudziestu okrągłych „breloczkach do kluczy” wykonanych z pleksiglasu znajdzie się 10 pytań po polsku i po niemiecku, na które nie ma wyłącznie odpowiedzi TAK lub NIE, i które bardziej nasuwają nowe pytania niż łatwe odpowiedzi. Nie ma tu także, jak to często bywa w związkach, prostych stwierdzeń jak PRAWDA czy FAŁSZ. To raczej cała przestrzeń, która znajduje się pomiędzy nimi.

Do czego przywiązane jest moje serce? Gdzie leży klucz do szczęścia? Kiedy ma się dość?

Która strona to ta druga? Czy my jesteśmy ci inni? Kim jestem w lustrze czasu?

Ile kosztuje realizacja marzenia? Czy to łączy może dzielić? Czy wspomnienia są piękniejsze niż rzeczywistość?

 

Regina Pemsl, urodzona w 1963 roku. Absolwentka norymberskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka i kuratorka działań artystycznych w przestrzeni publicznej. Współzałożycielka grupy artystycznej LeoPART. Mieszka w Norymberdze.

Lokalizacja

Kładka Bernadka