Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Dominik Stanisławski: „Tandem“

Niecodzienny tandem rowerowy o charakterze rzeźby/obiektu/interwencji posiadający trzy koła, w którym siodełka zwrócone są do siebie. „Pojazd” przyjmuje postać uniemożliwiającą jazdę, prowokuje natomiast do SPOTKANIA twarzą w twarz (inaczej niż w klasycznym tandemie, gdzie zawsze ktoś pozostaje odwrócony do drugiego plecami). Obiekt przeznaczony jest do użytku i zachęcamy wszystkich, aby korzystali z niego jak najczęściej i udali się w wyimaginowaną „podróż”. Na przykład do Norymbergi.

 

Dominik Stanisławski, urodzony w 1979 roku artysta interdyscyplinarny. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim (do 2005 roku). Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie (Dyplom w 2010r.). Doktorat pod opieką prof. Grzegorza Sztwiertni.
W swojej praktyce artystycznej zajmuje się działaniami z pogranicza mediów analogowych i cyfrowych oraz sztuką obiektu. Obecnie centralną osią jego poszukiwań jest pojęcie cyrkulacji obrazu.

Lokalizacja

Plac Wolnica