Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Barbara Engelhard: „Urban Draperies“

Wstążki od dawna używane były do ozdabiania i podkreślania uroczystego charakteru jakiegoś wydarzenia. Wielu ich barwom przypisuje się w różnych tradycjach i rytuałach określone znaczenie i wykorzystuje podczas świąt czy uroczystości.

Górna część fasady Galerii Domu Norymberskiego w Krakowie zostanie z okazji jubileuszu ozdobiona satynowymi wstążkami o różnej szerokości i wspaniałej palecie kolorów i będzie przypominać odświętną szatę. Połyskujące i wykonane z miękkiego materiału pasy będą kontrastować z kamienną ścianą budynku. Przy powiewie wiatru swobodnie zwisające wstążki będą się poruszać, a statyczna bryła budynku straci swoją, oparta na prostych liniach, formę.

 

Barbara Engelhard urodzona w 1974 roku w Norymberdze, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, instalacją, fotografią i performancem. Realizuje projekty artystyczne i z zakresu pedagogiki kulturalnej z udziałem dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Lokalizacja

Fasada Galerii Domu Norymberskiego