Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Annette Voigt: „Małe znaki“

Zaszyfrowany w kodzie zerojedynkowym tekst jubileuszowy pojawi się na zasłoniętych oknach kamienicy przy ulicy Węgłowej. Instalacja utworzy graficzny obraz wykorzystujący przedmioty codziennego użytku. Cyfrę zero symbolizuje czerwona gumka używana do zamykania słoików, a jedynkę czarny gwóźdź. Jaki przekaz ukryła artystka zapisując go w systemie binarnym? Dzięki komputerom i dostępnym powszechnie aplikacjom zagadka ta nie będzie trudna do rozwiązania. Zachęcamy wszystkich o wspólnej zabawy w jej rozwiązanie.

 

Annette Voigt – urodziła się w 1957 roku w Schwäbisch Hall. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze oraz College of Art  w kanadyjskim Toronto. W latach 1996/98/00  wraz z Haraldem Burger, Beka i Angeliką Gigauri kuratorka Kulmbacher Kunstsymposions. Brała udział w licznych projektach artystycznych oraz wystawach indywidualnych i grupowych w Niemczech i poza ich granicami.

Lokalizacja

Płyty paździerzowe we wnękach okiennych kamienicy na rogu ulic Krakowskiej i Węgłowej.