Lista artystów biorących udział w projekcie „20“

Wystawa sztuki w przestrzeni publicznej „20“ z okazji jubileuszu 20. lecia Domu Norymberskiego w Krakowie i Domu Krakowskiego w Norymberdze

Magdalena Lazar: „Obiekt“

Obiekt, który pojawi się na Wiśle, przywodzi na myśl różne gatunki zwierząt. Z fragmentów jego mokrego cielska wykluwają się zielone, połyskujące pióra podobne do pawich. Prosta wrzecionowata forma ułatwia mu przemieszczanie się po wodzie. Hybryda uprawia wędrówki po powierzchni wody pokonując setki, a nawet tysiące kilometrów. Porusza się po zmroku. Za dnia zastyga na rzece.

 

Magdalena Lazar mieszka i tworzy w Krakowie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Universität der Künste w Berlinie. Tworzy głównie video, instalacje, animacje i fotografie. Stara się symulować rzeczywistość, której jeszcze nie ma, ale która jest potencjalnie możliwa. Tropi i sama kreuje  ślady obecności człowieka, przetwarza to, co jest nam znane i z czym stykamy się na co dzień.. W utworach wideo na swój sposób interpretuje teorię, że kultura jest wytworem natury i jako taka inspiruje, przekształca i wymusza kolejne transformacje samej siebie.

Lokalizacja

Na rzece Wiśle, pod mostem Piłsudskiego